portal osiedli, dzielnic i miast

Gdańsk Brzozowy Park - Forum

Pogaduchy z sąsiadami - bez wychodzenia z domu!
Primary Navigation


FAQFAQ    SzukajSzukaj    ProfilProfil    Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości    RejestrujRejestruj    ZalogujZaloguj   
www.MojeOsiedle.pl » Brzozowy Park - sprawy osiedlowe » Forum » Jak długo?
Napisz nowy temat Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat     

Jak długo?

Idź do strony Poprzednia    1, 2     Odpowiedz do tematu    
Autor Wiadomość
MilenaK 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Wrz 01, 2011 7:54
Posty: 2
Skąd: Gdańsk Lubczykowa

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 8:10    Temat postu: Re: Jak długo?

shockwave napisał:

Co do bezpieczeństwa, to całe osiedle oznaczone jest jako strefa zamieszkania, niestety, tylko od strony Jaśminowego Stoku. W tej chwili nie jest bezpiecznie, zdarzają się kierowcy jeżdżący dość szybko - zamknięta brama jest najprostszym sposobem spowolnienia ruchu.


Witam,
Postawienie znaku "strefa ruchu" nie rozwiązuje problemu niechcianych gości a dodatkowo przysparza wiele innych "niedogodności". Jeśli postawimy ten znak z obu stron osiedla, to nie będzie można np. parkować przed budynkami na całym pasie drogowym, co oznacza jezdnię oraz chodnik. Jest to dość uciążliwe zwłaszcza dla szeregów, gdyż goście nie będą mogli zaparkować przed domkiem, tylko będą musieli szukać parkingów poza osiedlem. Osobiście jestem przeciwna stawianiu znaku "strefa ruchu". Jeśli uda nam się doprowadzić sprawę zamknięcia bram do końca, to wydaje mi się, że będzie to dla nas wystarczającym zabezpieczeniem.

Pozdrawiam
Crazy 
   

Forum Ekspert


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lis 21, 2006 9:29
Posty: 433
Skąd: Gdańsk Kokoszki

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 9:57    Temat postu: Re: Jak długo?

Nie wiem, czy uda się szybko zamknąć bramy, z powodu bardzo wysokich kosztów. Nie podoba mi się pomysł zamknięcia bram (ok 8 tys zł za 2szt napędu) bez jednoczesnego zainstalowania Domofonu. Domofon współpracujący z mechanizmem otwierania z tego co pamiętam to koszt ok 5-7tys zł). Poza tym co do zasady jestem przeciwny zamykaniu osiedla.
_________________
www.like2slide.pl - sklep kite, windsurfing
www.KochamRuch.pl - Sklep sportowy dla pasjonatów
2330475
mirasss 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Pon Paź 18, 2010 20:57
Posty: 24
Skąd: Gdańsk-Lubczykowa-Morelowa

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 16:51    Temat postu: Re: Jak długo?

Ja jestem za postawieniem znaku ponieważ szeregowcy nie potrafią nawet postawić auta pod swoim domkiem!!!
Stawiaja gdzie popadnie np. w przejeździe pomiędzy 3 szeregiem a 1i2 tam teraz dwa auta koło siebie nie przejadą. Oczywiście przed domem na drodze nie postawią najlepiej zastawić przejazd.

Jeśli chodzi o bramę to jestem również za jej zamknięciem. Ponadto podpowiem, że mniej kosztownym rozwiązaniem było by postawienie bramy rozchylanej na siłownikach. Pierwszy koszt z przerobieniem bramy pewnie wyszedł by taki sam jak dołożenie siłowników do stanu obecnego, ale za to awaryjność i w rezultacie koszty serwisów będą mniejsze, ponieważ nie potrzeba takiej siły do ich otworzenia.

M
MilenaK 
   

Nowy na forum


Dołączył: Czw Wrz 01, 2011 7:54
Posty: 2
Skąd: Gdańsk Lubczykowa

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 17:12    Temat postu: Re: Jak długo?

mirasss napisał:
Ja jestem za postawieniem znaku ponieważ szeregowcy nie potrafią nawet postawić auta pod swoim domkiem!!!
Stawiaja gdzie popadnie np. w przejeździe pomiędzy 3 szeregiem a 1i2 tam teraz dwa auta koło siebie nie przejadą. Oczywiście przed domem na drodze nie postawią najlepiej zastawić przejazd.

Jeśli chodzi o bramę to jestem również za jej zamknięciem. Ponadto podpowiem, że mniej kosztownym rozwiązaniem było by postawienie bramy rozchylanej na siłownikach. Pierwszy koszt z przerobieniem bramy pewnie wyszedł by taki sam jak dołożenie siłowników do stanu obecnego, ale za to awaryjność i w rezultacie koszty serwisów będą mniejsze, ponieważ nie potrzeba takiej siły do ich otworzenia.

M


Zgadzam się jeśli chodzi o parkowanie na drodze obok szeregów. Jest to dość uciążliwe zwłaszcza teraz, gdy trwaja roboty drogowe. Chciałabym jednak, aby nie wrzucać wszystkich jak to zostało ujęte "szeregowców" do jednego worka. Zdażają się sytuacje, gdzie konieczne jest zaparkowanie równeległe do szeregu (w przypadklu wizyt gości).

Pozdrawiam
Crazy 
   

Forum Ekspert


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lis 21, 2006 9:29
Posty: 433
Skąd: Gdańsk Kokoszki

PostWysłany: Czw Wrz 01, 2011 21:07    Temat postu: Re: Jak długo?

Widzę, że niektórzy to by byli najszczęśliwsi zamknięci ze wszystkich stron, z alarmami, monitoringiem, obstawieni znakami i jeszcze dla pewności otoczeni zasiekami. Wbrew pozorom takie miejsca już istnieją, ale ludzie raczej nie lubią w nich przebywać. W więzieniach to się bandytów trzyma a nie normalnych ludzi. Mi samochody nie będą przeszkadzały, do czasu aż nie będą utrudniały mi przejazdu. Na razie nie zauważyłem, żeby tak się działo, więc o co chodzi szanownemu forumowiczowi mirasssowi? Rozumiem, że ktoś może czuć się niekomfortowo z jakiegoś powodu, ale niech wtedy ulepsza swoją posesję i niech nie uszczęśliwia sąsiadów na siłę.
_________________
www.like2slide.pl - sklep kite, windsurfing
www.KochamRuch.pl - Sklep sportowy dla pasjonatów
2330475
mirasss 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Pon Paź 18, 2010 20:57
Posty: 24
Skąd: Gdańsk-Lubczykowa-Morelowa

PostWysłany: Nie Wrz 04, 2011 22:58    Temat postu: Re: Jak długo?

Do milenak
- nie każdy Szkot to skąpiec a jednak wrzuca się ich do jednego worka. Uogólnienie się tyczy do osób, które to robią i o tm wiedzą, ci co tego nie robią nie powinni czuć się urażeni (a jeśli tak to przepraszam).


Cytat:
Widzę, że niektórzy to by byli najszczęśliwsi zamknięci ze wszystkich stron, z alarmami, monitoringiem, obstawieni znakami i jeszcze dla pewności otoczeni zasiekami. Wbrew pozorom takie miejsca już istnieją, ale ludzie raczej nie lubią w nich przebywać. W więzieniach to się bandytów trzyma a nie normalnych ludzi. Mi samochody nie będą przeszkadzały, do czasu aż nie będą utrudniały mi przejazdu. Na razie nie zauważyłem, żeby tak się działo, więc o co chodzi szanownemu forumowiczowi mirasssowi? Rozumiem, że ktoś może czuć się niekomfortowo z jakiegoś powodu, ale niech wtedy ulepsza swoją posesję i niech nie uszczęśliwia sąsiadów na siłę.

Do Crazy
Kolega to chyba rowerem jeździ jak nie widzi utrudnień i co się tam dzieje w tym łączniku, albo jeździ tylko przez Jaśminowy stok, i jak się tego nie widzi to się ma wylane.....
Znowu krótkowzroczność kolegi forumowicza.
Jak czegoś nie widać to się ma to w .....
Nie ważne, że samochodów jak na marszałkowskiej bo osiedle jest wciaż otwarte, a to nie autostrada tylko kostka brukowa, która się zaraz powybija porobią się nierówności, dziury itp.
Nie ważne, że auta blokują drogę wyjazdu wraz z robotami i wykopkami i nie da się przejechać...

Mi tez nie przeszkadza jak jakiś pies nasra do piaskownicy, ale wiem, że bawią się tam dzieci moich sąsiadów i dlatego nie będę tolerował takiego zachowania...
A niektórym to trzeba (przysłowiowo) najpierw nasrać na wycieraczkę by to zauważyli .....
Smile

Pozdrawiam
M
Crazy 
   

Forum Ekspert


Wiek: 42
Dołączył: Wto Lis 21, 2006 9:29
Posty: 433
Skąd: Gdańsk Kokoszki

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 8:53    Temat postu: Re: Jak długo?

mirasss napisał:

Do Crazy
Kolega to chyba rowerem jeździ jak nie widzi utrudnień i co się tam dzieje w tym łączniku, albo jeździ tylko przez Jaśminowy stok, i jak się tego nie widzi to się ma wylane.....
Znowu krótkowzroczność kolegi forumowicza.
Jak czegoś nie widać to się ma to w .....
Nie ważne, że samochodów jak na marszałkowskiej bo osiedle jest wciaż otwarte, a to nie autostrada tylko kostka brukowa, która się zaraz powybija porobią się nierówności, dziury itp.
Nie ważne, że auta blokują drogę wyjazdu wraz z robotami i wykopkami i nie da się przejechać...

Mi tez nie przeszkadza jak jakiś pies nasra do piaskownicy, ale wiem, że bawią się tam dzieci moich sąsiadów i dlatego nie będę tolerował takiego zachowania...
A niektórym to trzeba (przysłowiowo) najpierw nasrać na wycieraczkę by to zauważyli .....
Smile

Pozdrawiam
M


Kolega Crazy jeździ i rowerem i samochodem i to głównie przez ul. Inżynierską i mu nie przeszkadza zaparkowany samochód na zakręcie pomiędzy szeregami. Po zaparkowaniu samochodu pozostaje tam ok 4m szerokości jezdni.
Za to z bramy przy ul. Jaśminowy stok praktycznie nie korzystam.

A kolega mirasss niech się zajmie terenem wspólnoty Lubczykowa 60 a nie uszczęśliwianiem mieszkańców domków szeregowych. Ja jestem przeciwny stawianiu znaku, który będzie mi zabraniał parkowania przed własnym domem, jak i jestem przeciwny zamykaniu osiedla bramą, bo to koszt niewspółmierny do korzyści (a właściwie nie widzę w tym korzyści w ogóle).

Wzmożonego ruchu przez wjazd od ul. Inżynierskiej nie zauważyłem, chyba że mamy na myśli mieszkańców wspólnoty mieszkaniowej, bo od momentu otwarcia tego przejazdu zaczęli systematycznie z niego korzystać.

Jeżeli zechcecie jako wspólnota postawić bramę przed wjazdem na teren wspólnoty, to ja nie będę miał nic przeciwko. Jeżeli chcecie ograniczyć parkowanie samochodów w niedozwolonym miejscu na terenie Waszej wspólnoty, to też nie będę miał nic przeciwko temu. Ale o mój ogródek i moją okolicę sam będę się troszczył i nie musi mnie w tym nikt wyręczać.

_________________
www.like2slide.pl - sklep kite, windsurfing
www.KochamRuch.pl - Sklep sportowy dla pasjonatów
2330475
Szeregowiec 
   

Bywalec


Dołączył: Czw Sty 20, 2011 8:22
Posty: 26
Skąd: Gdańska

PostWysłany: Pon Wrz 05, 2011 17:23    Temat postu: "wymiana ciosów"

Witam.
1. Forum jest osiedlowe nie wspólnoty czy też szeregów.
2. Parkowanie wzdłuż posesji przy niewielkim zajęciu pasa jezdni tak. Stawianie samochodu na pasie jezdni nie.
3. Wielokrotnie wypowiadałem się za ograniczeniem ruchu po osiedlu i czynię to z pełną świadomością i mam do tego prawo. Kupując nieruchomość Deweloper sprzedawał ją jako osiedle zamknięte.
4. Wszyscy jesteśmy skazani na mieszkanie na tym samym osiedlu i musimy się dogadać. City House w niczym nam nie pomoże.
5. Prawdziwe "grodzenie się" nastąpi wtedy,nawet bez bram, gdy właściciele szeregów będą konfliktować się ze Wspólnotą.
Pozdrawiam
mirasss 
   

Zaglądajacy


Wiek: 40
Dołączył: Pon Paź 18, 2010 20:57
Posty: 24
Skąd: Gdańsk-Lubczykowa-Morelowa

PostWysłany: Wto Wrz 06, 2011 17:38    Temat postu: Re: Jak długo?

a czy ja piszę coś o ogródkach
piszę tylko o części wspólnej
arek_k 
   

Forumowicz


Dołączył: Pią Mar 11, 2011 20:31
Posty: 146
Skąd: Gdańsk

PostWysłany: Wto Wrz 13, 2011 10:32    Temat postu: Re: Jak długo?

Szeregowiec napisał:
Wszyscy jesteśmy skazani na mieszkanie na tym samym osiedlu i musimy się dogadać. City House w niczym nam nie pomoże.


Deweloper na pewno nam nie pomoże bo to nie jest w jego interesie żebyśmy byli zorganizowani i mieli większą siłę nacisku.
Odpowiedz do tematu Strona 2 z 2 Idź do strony Poprzednia    1, 2
Zobacz poprzedni temat :: Zobacz następny temat


 
Możesz pisać nowe tematy
Możesz odpowiadać w tematach
Możesz zmieniać swoje posty
Możesz usuwać swoje posty
Możesz głosować w ankietach

Forum Gdańsk

  

osiedla Gdańska:

  2 Potoki 3 Kolory Albatross Towers Alfa Park Ambasador Angielska Grobla Apartamenty Nadmorskie Apartamenty Przy Plaży Arkońska Astra Park Atrium Gdańskie Audiopolis Aura Gdańsk Avalon Awiator Bajkowy Park Baltic Center Barbakan Biskupia Górka Błękitna Kaskada Braci Majewskich Brętowska Brama Browar Gdański Brzozowy Park Budowlani Casa Patrizia Castilla (Kowale) Centralpark Chabrowe Chmielna Park Cieszynka City Park Copernicus Cytrusowe Czterobloki Cztery Kąty Cztery Oceany Cztery Pory Roku Długa Grobla Do Studzienki Dolina Dwóch Jezior Dolina Potęgowska Domy Przy Tanecznej Dwa Tarasy Dziedziniec Energooszczędne Fregata Futura Apartamenty Galeon Gardenia Garnizon Habenda Hiszpańskie Hokejowa Horyzont Jabłoniowa (INPRO) Jabłoniowa (PB Kokoszki) Jabłoniowy Sad Jary Jasień Jasień Park Jaworzniaków Jednorożca (Wroński) Jelitkowo Jelitkowski Dwór Jezioro Jasień Jodłowy Park Kameralne Kamienica Francuska Kamienica Pod Wrzosem Kamienice Magellana Kamienice Nad Motławą Kamienice Nad Strzyżą Kamieniczki Akademickie Kartuska 26 Kazimierz Kiełpino Górne Klimaty Klukowo Kochanowskiego 39 Kolorowe Krokusowe Królewskie Wzgórze Kryształowe Kwartał Kamienic Laurowe Lawendowe Wzgórza Leszczynowe Lipce Łostowice Maciejka Maćkowy Marina Primore Matemblewo Migowskie Tarasy Mila Baltica Miłe Miłe Wzgórze Morena Park Morenova Morenowe Wzgórze Myśliwska 17 Myśliwska Park Myśliwski Stok Myśliwskie Nad Jarem Nad Jeziorem Nad Wodą Nadmorski Dwór Neptun Park Niedźwiednik Nova Oliva Nowa Letnica Nowa Osowa Nowator Nowe Osiedle Nowiec Nowy Horyzont Olimp (Kowale) Oliwa Park Optima Orle Gniazdo Orunia Górna Osowa II Osowa Wodnika Ostoja Myśliwska Pana Tadeusza Parkowe Wzgórze Piastów Pięciu Mostów Piotrkowska 27 Platinum Park Platynowa Pogodne Pohulanka PB Górski Polonica Południowe Pomarańczowe Promienne Przeróbka Przy Srebrnej Ptasia Quattro Towers R.S.M. Budowlani Reduta Żbik Rezydencja Marina Robyg Sarnia Dolina Słoneczna Dolina Słoneczna Morena Słoneczne Słoneczne Wzgórza Słoneczniki Smęgorzyno Srebrzysta Podkowa (Kowale) Stary Chełm Stylowe Szafarnia Szmaragdowe Wzgórze Szpora 7 Św. Wojciech Świerkowe Świętokrzyskie Świętokrzyskie (PB EKO) Świrskiego Trzy Dęby Trzy Żagle Ujeścisko Vivaldiego Wieża Leszka Białego Wieżycka Wieżycka Folwark Wiktorii Wilanowska Willa Wajdeloty Wiszące Ogrody Wolne Miasto Wróbla Staw Wzgórze Elizy Wzgórze Focha Wzgórze Magellana Za Słoneczną Bramą Zabornia Zabytkowa Współczesna Zakoniczyn Zapiecek Zielona Dolina Zielone Zielony Stok Złota Karczma

dzielnice Gdańska:

  Aniołki Brętowo Brzeźno Chełm Jasień Kokoszki Krakowiec-Górki Zachodnie Letnica Matarnia Młyniska Nowy Port Oliwa Olszynka Orunia-Św. Wojciech-Lipce Osowa Piecki-Migowo (Morena) Południe Przymorze (Małe i Wielkie) Rudniki Siedlce Stogi z Przeróbką Strzyża Suchanino Śródmieście VII Dwór Wrzeszcz Wyspa Sobieszewska Wzgórze Mickiewicza Zaspa (Młyniec i Rozstaje) Żabianka-Wejhera-Jelitkowo-Tysiąclecia

Forum Sopot

  

osiedla Sopotu:

  Aquarius Dolina Gołębiewska Grunwaldzka 93a Osiedle Marii Ludwiki Osiedle Mickiewicza Polana Świemirowska Przylesie Sopocka Rezydencja

dzielnice Sopotu:

  Brodwino Dolny Sopot Górny Sopot Kamienny Potok Karlikowo Świemirowo

Forum Gdynia

  

osiedla Gdyni:

  Albatros Altoria Apartamenty Altus Apartamenty Centrum Apartamenty Conrada Apartamenty Gdynia 3000 Apartamenty Na Polanie Baltic Villa Batorego 7 Bernadowo Cadena Park Chrobrego Columbus Demptowo Dolina Cisów Fikakowo Fort Forest Gdyńskie Gorczycowa 3 Horyzonty Gdyni Jantarowe Kamienica Bosmańska Kamienica Moderna Kasztanowa Kępa Redłowska Komandorskie Wzgórze Leśne Łanowa I Marco Polo Mistral Morskie Myśliwskie Tarasy Nad Kępą Nawigator Orłowska Bryza Parkowe Patio Róży Pomorska 57 Redłowska Kaskada Redłowski Stok Rezydencja Sokół Rezydencja Tarasy Sea Towers Shiraz Park Skłodowska 8 Skłodowskiej Sojowa Sokółka Sokółka Zielenisz Śniadeckich 4 Transatlantyk Uranowa Villa Spokojna Wiczlino Ogród Willa Nad Morzem Witawa Zacisze Leśne Zielona Dolina Zielone

dzielnice Gdyni:

  Babie Doły Chwarzno - Wiczlino Chylonia Cisowa Dąbrowa Działki Leśne Grabówek Kamienna Góra Karwiny Leszczynki Mały Kack Obłuże Oksywie Orłowo Pogórze Pustki Cisowskie - Demptowo Redłowo Śródmieście Wielki Kack Witomino (Radiostacja i Leśniczówka) Wzgórze Św. Maksymiliana

W REGIONIE:
Bytów Chojnice Gdańsk Gdynia Hel Jastarnia Kartuzy Kąty Rybackie Kolbudy Koleczkowo Kosakowo Kościerzyna Krynica Morska Kwidzyn Lębork Łeba Łęgowo Malbork Mierzeszyn Pruszcz Gdański Pszczółki Puck Reda Rotmanka Rumia Słupsk Sopot Starogard Gdański Straszyn Tczew Ustka Wejherowo Władysławowo Żukowo

      FORUM GDAŃSK     FORUM SOPOT     FORUM GDYNIA     FORUM PRUSZCZ GDAŃSKI     FORUM STRASZYN

    FILMY Gdańsk/Sopot/Gdynia      TRÓJMIEJSKA GALERIA      Co warto zobaczyć na świecie?

Portal www.MojeOsiedle.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników serwisu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.
Copyright © www.MojeOsiedle.pl 2001-2024   Forum Dyskusyjne MOJE OSIEDLE, DZIELNICA i MIASTO
Załóż forum  |   Kontakt  |   O nas  |   Regulamin   |  Reklama